KÜBA KÜLTÜR TURU

30 Ocak / 06 Şubat (+1),  2020

THY ile gidiş/dönüş

5 Gece Havana - Hotel Nacional ve 2 Gece Trinidad - Memories Trinidad del Mar Hotel

Unesco Dünya Mirası Listesindeki  3 Yer:

Habana Vieja - Eski Havana / Trinidad / Cienfuegos Tarihi Kent Merkezi

 

30 Ocak Perşembe: İstanbul / Havana  (ÖY)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY Kontuarında,   29 Ocak Çarşamba gecesi en geç saat 2315’de hazır bulunarak,   bagajların verilmesi ve uçak biniş kartlarının alınması işlemlerinin yapılması takiben pasaport kontrolüne gidiş.  Gümrüklü alana geçtikten sonra uçağın çıkış kapısına gidiş. 

İstanbul / Havana uçağımız TK 183,  İstanbul Havalimanından 30 Ocak Perşembe sabaha karşı saat 0205’de kalkacaktır.  Havana’ya direkt uçuş yapılacak ve normal şartlar altında uçuş süremiz,  13 saat 50 dakika olacaktır.  Havana ile zaman farkımız 7 saattir. Geceyi uçakta geçirdikten sonra,  Cuba yerel saatiyle,  aynı gün yani 30 Ocak Perşembe sabahı saat 0755’de Havana’ya varış.  

  

Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben,  havalimanındaki döviz bürosunda,  getirmiş olduğunuz dövizi Cuba yerel parası CUC’a çevirecek ve obüsümüzle buluşacağız.  Otelimize giriş saati en erken 1600’dır.  Bu nedenle,  kendimizi fazla yormadan hafifi tempolu bir Havana şehir turu yapacağız.  

İlk durağımız Morro Kalesi olacak ve buradan tüm Havana’yı panoramik olarak seyredeceğiz.  Arkasından, efsanevi devrimci Che Guevera’nın Müze-Evi’ni gezeceğiz.  Sonraki durağımız,  Devrim Hükümeti tarafından yaptırılan Atatürk Büstü olacak ve kendisini bir kez daha saygıyla anacağız.  Buradan,  Havana’nın dört ünlü meydanı Plaza Catedral,  Plaza de Armas,  Plaza de San Francisken ve Plaza Vieja’yı göreceğiz.  Öğle yemeğini takiben,  aracımıza binerek,  Havana’da panoramik bir tur yapacak,  ünlü Devrim Meydanı,  Colomb Mezarlığı,  El Malecon,  Tribuna Anti-Imperialista,  Paseo de Prado,  Miramar gibi yerleri gördükten sonra,  2 gece oda-kahvaltı olarak kalacağımız Havana’nın en ünlü ve tarihi oteli Hotel Nacional de Cuba (5*)  gideceğiz.  Otelin “Salón de la Fama” isimli barı gerçekten bir müzeden farksızdır ve mutlaka gezilmesi gerekir.  Burada,  arkadaşımız Barmen Carlos,  tartışmasız,  Cuba’nın en iyi mojitosunu yapar.  Check-in işlemlerinden sonra serbest zaman ve geceleme.  www.hotelnacionaldecuba.com

 

31 Ocak Cuma:  HAVANA    (K, ÖY)

Kahvaltıyı takiben,  Devrim Müzesine gidecek,  Cuba Devriminin gelişim sürecini izleyecek ve bu müzenin bahçesinde;  Fidel,  Che,  Cienfuegos,  Raul ve 82 devrimci arkadaşının,  25 Kasım 1956’da Meksika'nın Tuxon kentinden yola çıkıp,  02 Aralık 1956 günü Cuba'nın Granma bölgesine geldikleri ve aslında sadece 12 kişilik olan ünlü Granma teknesini göreceğiz.   Sonrasında,   dünyaca ünlü Cuba purolarının yapıldığı bir Puro Fabrikasını gezerek,  tütün üzerine bilgi alacak ve tümüyle el yapımı olan puroların nasıl yapıldığını izleyeceğiz.  Fabrika çıkışında,  fabrikanın özel satış mağazasından puro alabilirsiniz. 

Öğle yemeğini takiben,   Havana’nın meşhur alış-veriş merkezi Almacenes de San Jose’ye gideceğiz.  Cuba’ya ait her şeyi bu dev antrepoda toplu halde bulabilirsiniz.  Alış veriş meraklısı olmayanlar için hemen komşu antrepoda da,  deniz kenarında  kendi biralarını yapma iznine sahip büyük bir Cafe-Bar bulunmaktadır.  Alış-veriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası Hotel Nacional’e dönüş,  serbest zaman ve geceleme.

   

01 Şubat Cumartesi:  Havana / Santa Clara – Che Anıt Mezar ve Müzesi / Inzaga / Trinidad    (K, ÖY, AY)

Erken kahvaltımızı takiben,  Havana’dan ayrılıp,  Cuba Adası'nı kuzey batıdan,  güney doğuya doğru geçeceğiz.  İlk durağımız 09 Ekim 1967'de Bolivya'da haince öldürülen efsanevi devrimci Ernesto Che Guevera'nın,  Santa Clara'daki anıt mezarı olacaktır.  Aynı mekanda Bolivya'da Che ile birlikte hayatlarını kaybeden diğer devrimci arkadaşlarının da mezarları bulunuyor.  Anıt Mezar ziyaretini takiben,  doğumundan ölümüne kadarda Che’nin hayatından çeşitli kesitleri gösteren fotoğraflar ve ona ait özel eşyaların sergilendiği etkileyici Che Müzesi’ni gezeceğiz.  

Sonrasında Trinidad’a gelmeden hemen önce,  İspanyol Kolonizasyonu dönemindeki şeker kamışı plantasyonlarıyla ünlü Vale de los Ingenios’daki,  Torre Del Ingenio Manacas-Iznaga’da 45 metre yüksekliğindeki “köle gözetleme kulesini” görecek ve bu inanılmaz yapıyı,  köleliği lanetleyerek gezeceğiz.  

Mimari bir hazine olarak kabul edilen ve 1988 yılında UNESCO’nun Dünya Mirasını Koruma Programı’na alınan anıt kent Trinidad’a varış.  Trinidad’in Karayip Denizi kıyısındaki oteller bölgesi Ancon’da,  her şey dahil olarak 2 gece konaklayacağımız Memories Trinidad del Mar Hotel’e giriş,  akşam yemeği ve geceleme. 

https://www.memoriesresorts.com/resort/memories-trinidad-del-mar

 

02 Şubat Pazar : Trinidad    (K, ÖY, AY)

Kahvaltıyı takiben,   Trinidad turu yapacak,  18-19. yüzyıldan kalan otantik evleri,  Arnavut kaldırımlı sokakları,  antikalarla dolu ev ve müzeleriyle koloniyel bir cennet olan bu kenti tanıyacağız.  1514 yılında Yeni Dünya'ya doğru keşif gezileri yapan Velasquez tarafindan kurulan Trinidad'da,  1797'de 56 tane şeker kamışı işleme tesisi ve buralarda çalışan yaklaşık 12 bin köle varmış.  Trinidad'ta değişik tarihlerde yapılan 5 meydan var,  bunlardan en büyüğü Plaza Mayor aynı zamanda  Küba'nın en büyük katedraline de ev sahipliği yapıyor.  Katedralin hemen yanında bugün Romantik Müze olarak adlandırılan yapı,  aslında dönemin şeker kamışı zenginlerinden De Brunet Kontu'nun evi.  Burayı veya günümüzde Şehir Müzesi olarak kullanılan Inzaga Kontunun köşkünü ziyaret edeceğiz.  

Trinidad’a gelip de yörenin en ünlü ve eski barı LaCanchanchara'ya uğramamak düşünülemez. 1723'de yapılmış bir malikanenin içindeki bu bar,  ismini bölgeye özgü bir içki olan ve seramik bir çanakta sunulan “canchanchara”dan almış,  ikramımız olarak bu yerel kokteyl ile tanışacaksınız. 

Arkasından kentin sokakları arasında dolaşabilmeniz ve her gün kurulan ve yerel el sanatları ürünlerinin sergilendiği pazarlarda alış veriş yapmanız için serbest zamanımız olacaktır.  Bu süre içinde,  yöresel pek çok ressamın atölye-evlerini ziyaret edebilir,  resimlerinden satın alabilirsiniz.  Bilahare,  yerel bir restoranda,  içinde  Karayip bölgesi istakozlarından oluşan bir öğle yemeğimiz olacaktır.  Takiben,  saat 16:00 sularında otele geri dönüş ve otelin plajında,  Karayip Denizinde yüzmek için serbest zaman.   Akşam yemeği otelde alınacaktır. 

  

  

Akşam yemeğinden sonra isteyenlerle,  renkli gece hayatıyla tanınan Trinidad’daki Casa de la Musica veya Casa de la Trova gibi mekanlarda,  değişik Cuba Grupları ve Trinidad’lıların mükemmel dans gösterilerini izleyip,  onlara katılabilir,  müzik dinleyebiliriz.           

      

03 Şubat Pazartesi: Trinidad / Cienfuegos / Havana   (K, ÖY)

Kahvaltıyı takiben,  Trinidad’dan ayrılarak 2005 yılında UNESCO tarafından dünya mirasını koruma programı içine alınan,   Cuba’nın belki de en güzel limanı ve Fransız koloniyel mimarisinin en iyi örneklerine sahip Cienfuegos'a hareket ediyoruz.  

  

Yörede alacağımız öğle yemeğini takiben,  bu keyifli kenti panoramik olarak gezecek,  tarihi kent merkezinde bulunani Parque Marti’deki yapıları tanıyacak ve Terry Thomas Tiyatrosunu gezeceğiz.  Takiben dönemin ünlü şeker baronlarından birine ait evi,  Palacio del Valle’i göreceğiz.  Bu yapının çatısından,  ikramımız olan yerel bir kokteyl ile Cienfuegos’u seyredeceğiz.  Öğle yemeğimiz sonrasında Havana’ya hareket edeceğiz.  

Yolumuz üstünde bir şeker kamışı tarlasına girerek,  Cuba ekonomisinde çok önemli olan bu ürünle tanışacak,  tadına bakacak ve hakkında konuşacağız.  Havana’ya varışımızı takiben 3 gece oda-kahvaltı olarak konaklayacağımız Hotel Nacional  www.hotelnacionaldecuba.com  giriş,  serbest zaman ve geceleme.

 

04 Şubat Salı: Havana   (K)  

Kahvaltı ve tam gün serbest. Opsiyonel Viniales Vadisi Turu.

İsteyenlerle günübirlik olarak,  tartışmasız dünyanın en kıymetli tütünlerinin yetiştiği ve ilginç bir coğrafya ve müthiş bir doğaya sahip,  Viniales Vadisine gidebiliriz.  Burada,  Cueva del Indio Mağarasına giderek,  mağaranın içinde akan nehirde tekneyle dolaşarak gezebiliriz.  Takiben,  Mural de la Prehistoria’da muhteşem güzellikteki bir doğa ortamında,  Leovigildo Gonzales tarafından çizilen devasa yağlı boya eseri ilgiyle izleyeceğiz.  Aynı mekanda alacağımız öğle yemeği öncesinde,   tüm Küba’nın belki de en güzel Pina Colada’sını içebilirsiniz.  Sonrasında,  ilginç bir deneyim yaşayarak,  Cuba’da ender imtiyazlara sahip kişilerden biri olan,  Sinyor Benito’nun tütün çiftliğini gezer,  kendisiyle tanışır ve ünlü Cuba tütününü görebilirsiniz.  İsteyenler,  Sinyor Benito’nun kendi sardığı purolardan ve yine kendi yetiştirdiği kahveden,  kara fasulyeden  satın alabilir.  Benito’nun bahçesindeki değişik tropik bitki ve meyve ağaçlarıyla da tanışabiliriz.  Son olarak,  Los Jazmines tepesinden,  Viniales Vadisinin olağanüstü güzel manzarasını baktıktan sonra Havana’ya döneriz.  Serbest zaman ve geceleme, Hotel Nacional. 

05 Şubat Çarşamba: Havana  (K) 

Kahvaltı ve tam gün serbest.  Opsiyonel olarak,  uzun yıllar Habana’da yaşayan ve en önemli eserlerini burada yazan,  Nobel Edebiyat Ödüllü ABD’li yazar  Ernest Hemingway’in müze evi ve onunla tanınan Cohimar balıkçı köyüne gidebilir,  bu köyde her zaman oturduğu masasının hala muhafaza edildiği favori mekanı La Terreza Restoran’da canlı müzik eşliğinde yemek yiyerek,  Cuba’lıların deyişiyle “Papa”yı anarız.  Öğleden sonra da,  isterseniz,  eski Amerikan arabalarına binerek Havana içinde dolaşabiliriz.   Geceleme Hotel Nacional.         

 

 

06 Şubat Perşembe: Havana / Caracas / İstanbul + 1   (K)

Erken saatte otelde alacağımız hafif bir kahvaltı sonrası check-out işlemleri ve saat 0630’da otelden havalimanına transfer.  THY’nın Havana /İstanbul dönüş uçuşu Caracas üzerinden yapılmaktadır.  Bu çerçevede,  THY TK 183 uçuşuyla sabah saat 0930’da Havana’dan Venezuela-Caracas’a hareket.  Uçuş süremiz 3 saattir.  Caracas’a indikten sonra uçaktan inilmeyecektir.  Caracas’da THY ekibi değişecek ve buradan alınacak yolcularla birlikte,  aynı uçakla,  Caracas saatiyle 1510’da İstanbul’a hareket edilecektir.  Caracas/İstanbul uçuşumuz 11 saat 50 dakika sürecek ve 07 Şubat Cuma sabahı,  Türkiye saatiyle sabah 1000’da İstanbul Havalimanında olacağız.                                                     

 

Tur Lideri:  Ali Hepşen 

Serbest Zamanlarda Birlikte Neler Yapabiliriz?

1)       Havana’da bir akşam Buena Vista Social Club müziklerinin canlı performansına gidebilir ve kendimize mükemmel bir müzik ziyafeti çekebiliriz.       

2)       Havana’da bir akşam,   Cuba’nın dünyaca ünlü kabare ve dans gösterileri için Tropicana Gece Klübüne gidebiliriz. 

3)       Havana’da isteyenler; otelimizin hemen yakınındaki Havana’nın en iyi Latin Jazz Klübü La Zora Y Cuervo’ya gidebilir.  Daha hızlı bir mekan arayanlara da Casa de la Musica Miramar’ı tavsiye ederim.     

4)       Havana’da turlarımız bittikten sonra,  Habana Vieja (Eski Havana) bölgesindeki,  La Floridita,  La Bodeguita del Medio,  Cafe de Lluvio de Oro gibi barları dolaşabilir,  Daiquri,  Mojito,  Cuba Libre gibi geleneksel Cuba kokteylleriyle tanışarak canlı müzik dinler,  Cuba’lılarla birlikte dans edebiliriz.    

5)       Havana’nın La Guarida,  La Cocina de Lilliam,  Cafe del Orient gibi ünlü restoranlarında,  önceden rezervasyon yapmak koşuluyla yemek yiyebiliriz.     

 

Fiyat:

Iki kişilik odada kişi başı        : 2575 USD             (ABD Doları)

Tek kişilik oda farkı                :  370 USD             (ABD Doları)

Tek kişilik (Single) oda sayısı,  max.2 oda ile sınırlıdır. 

Fiyata dahil olan hizmetler:

*Istanbul/Havana/Istanbul,  THY ile gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.

*Programda belirtilen otellerde;  Havana’da 5 gece oda-kahvaltı,  Trinidad’da 2 gece her şey dahil konaklama.    

*Belirtilen günlerde alınacak toplam 6 adet öğle yemeği,  Trinidad otelde alınacak 2 akşam yemeği.

*Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri.

*Programda belirtilen tur ve transferler sırasında klimalı otobüs.

*Yol boyunca ve Cuba'da tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti. 

*Kişi başı 285 USD tutarındaki havaalanı vergileri. 

*Zorunlu Yurt Dışı Seyahat Sigortası.  Yasa gereği,  71-79 yaş aralığında olanlar  %100 ve   80-85 yaşında olanlar için %200 fark primi alınmaktadır.  85+ yaş için sigorta yapılmamaktadır.

 

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

-Vize ücreti.  Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır.     

-Belirtilenler dışında kalan yemekler.

-Rehber ve şoförlere verilecek bahşişler.

-Yurtdışı çıkış harcı.

 

Ödeme Planı:  2575 USD, 6 taksit olarak aşağıdaki şekilde ödenebilir.

 


 

15.08.2019             : 430 USD              

15.09.2019             : 430 USD  

15.10.2019             : 430 USD

15.11.2019             :  430 USD

15.12.2019             :  430 USD  

15.01.2020             :  425 USD  

 


 

Single / Tek kişi kalanlar için; 370 USD tutarındaki fark ve bağlantı uçağı farkları son taksitle beraber alınacaktır.    

 

Ödemeler: USD veya TL olarak yukarıdaki tarihlerde,  aşağıdaki banka hesap numaramıza yapılacaktır.  TL ödemeler için,  ödeme günündeki döviz kurunun acentamızdan mutlaka sorulması gerekmektedir.  KK ile ödeme yapmak isteyenler için mail-order düzenlenecek ve yukarıdaki tarihlerde,  belirtilen tutardaki taksit miktarları KK’dan tahsil edilecektir.         

 

Türkiye İş Bankası – Kordon Şubesi / İzmir 

ALICI                       : ON-TOUR TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.

TL IBAN                  : TR82 0006 4000 0013 4201 6561 58

USD IBAN               : TR51 0006 4000 0023 4200 2774 68

SWIFT                     : ISBKTRIS

 

İzmir’den gelecek yolcularımız için gidiş/dönüş bağlantı uçuşları:

TK2337 29JAN ADBIST 2200  2330

TK2324 07FEB  ISTADB 1300  1425 

İzmir bağlantı uçuşlarını talep eden yolcularımızdan İzmir gidiş/dönüş farkı olarak 111 USD alınacaktır. 

 

Ankara’dan gelecek yolcularımız için gidiş/dönüş bağlantı uçuşları:  

TK2171 29JAN  ESBIST 2020  2150 

TK2146  07FEB  ISTESB 1200  1320 

Ankara bağlantı uçuşlarını talep eden yolcularımızdan Ankara gidiş/dönüş farkı olarak 111 USD alınacaktır. 

 

İstanbul dışından gelip,  iç hat uçuşlarını kendileri temin eden yolcularımız için THY’nın,  aşağıdaki kural ve uygulamalarını önemle hatırlatmak isteriz:  

1)       Bu durumda;  biri dış hatdiğeri iç hat olmak üzere,  2 ayrı sınıftan,  2 ayrı PNR’a sahip 2 ayrı bilete sahip olursunuz. Her bir bilet için,  kendi sınıfındaki kurallar geçerlidir.  Bu durum kural olarak,  ücretsiz bagaj hakkı için de söz konusudur.  Ancak,  ücretsiz bagaj hakkı konusunda,  aşağıdaki sayfada aynı başlık altında ayrı bir açıklama yapılmıştır.        

2)       Bu durumda;  bulunulan kentten,  Istanbul’a geliş yapılacak iç hat uçağının,  bir şekilde rötar yapması halinde,  dış hat Istanbul/Havana uçuşu kaçabilir ve bundan dolayı THY hiç bir sorumluluk almaz,  dış hat uçuşu yanar. 

3)       Aynı şekilde,  Havana’dan İstanbul’a gelen dış hat uçuşunun rötar yapması halinde,  İstanbul’dan yapılacak iç hat uçuşu kaçabilir.  Bu durumda THY bir sorumluluk almaz ve iç hat bileti yanar.

4)       Gerek İstanbul,  gerekse Havana’daki THY kontuarında,  bavullarınızın,  son destinasyona bağlanması hususu THY ilgililerinden rica edilebilir.  THY’nın bu işlemi yapması,  yukarıda sıralanan hususları değiştirmez ve yolcuya bir avantaj sağlamaz.   

 

Otellerle ilgili önemli bilgi:  Havana’da 5 gece oda-kahvaltı olarak kalacağımız Hotel Nacional de Cuba (5*),  Havana’nın muhteşem konumuyla,  tarihi ve en ünlü oteli olup bir devlet işletmesidir.   Trinidad’da,  Karayip Denizi kıyısında 2 gece,  her şey dahil olarak konaklayacağımız  Trinidad del Mar,  yine bir devlet işletmesi olup,  Trinidad’da kalacak grupların konaklayabileceği en iyi durumdaki oteldir.  Yolcularımızın bu otelle ilgili fazla bir beklenti içinde olmamalarını belirtmek isteriz.     

 

Rezervasyon Bildirimi: Rezervasyon taleplerinizin,  pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının whatsapp yoluyla 0532 416 5031 no’lu telefonumuza  gönderilerek yapılması gerekmektedir. 

 

Para ve kredi kartı kullanımı: ABD ambargosuna karşılık USD'na özel bir vergi uygulandığından,  Küba'da nakit €URO bulundurmak her zaman daha avantajlıdır.  Kredi kartları hemen hiç kabul edilmemektedir.  Bu anlamda,  yanınızda mutlaka nakit  €URO bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. 

 

Kişisel harcamalarla ilgili olarak,  programda yer almayan ve standart yerlerde alabileceğiniz yemekler için maliyeti,  öğün başına kişi başı 15€-20 € gibi düşünebilirsiniz.  Cola, bira,  mojito,  daiquiri vb. içeceklerin fiyatları,  yerine göre 3-7 € arasında değişmektedir.  Alışveriş için en pahalı kalem,  Puro’dur.  

 

Küba'da tüm yabancılar için CUC (Cuban Convertible Pesos) olarak adlandırılan bir para birimi kullanılmaktadır.  25 Temmuz 2019 için pariteler,  1 CUC = 5,66 TL,  1 CUC = 1,12 €uro’dur.  Beraberinizde getirmiş olduğunuz €uro’yu,  Havalimanında (veya otel resepsiyonlarında) CUC’a çevirmeniz gerekmektedir.  €uro/CUC paritesi günlük olarak değişmektedir.  

 

Paranızın tümünü çevirmek yerine,  ihtiyaç duydukça paranızı bozdurabilirsiniz.  Para çevirme işlemleri sırasında,  memurun yanından ayrılmadan önce,  size verilen parayı mutlaka sayınız.  Özellikle taksi ödemelerinde,  inerken ödeme tutarını tam olarak vermeye çalışınız.  Bu mümkün değilse,  paranızın üstünü almadan taksiden inmeyiniz.  Elinizde kalan CUC’ları  havalimanında Euro'ya çevirebilirsiniz.

 

Ücretsiz Bagaj Hakkı: THY İstanbul/Havana/İstanbul dış hat uçuşunda  ücretsiz bagaj hakkı,  kişi başı 2 parça olup,  her biri max. 23 kg.dır.  Ayrıca, 8 kg el çantası hakkı bulunmaktadır.  İstanbul/Havana/İstanbul dış hat uçuşu, eğer iç hat bağlantılı olarak kesilmişse,  yukarıda belirtilen dış hat ücretsiz bagaj kuralı geçerli olur.  Eğer iç hat uçuşu bileti,  yolcu tarafından münferiden alınmışsa,  kural olarak iç hat kilo hakkı geçerlidir.  Ancak,  THY kontuarında,  dış hat uçak bileti ibraz edilerek ilgililerden yardımcı olmaları konusu rica edilebilir.  Gelebilecek olumsuz bir yanıt için yapılacak bir şey bulunmamaktadır.   

 

Güvenlik Kuralları: Havaalanlarındaki güvenlik kurallarıyla ilgili olarak sorun yaşamamanız için,  el bagajınızda taşıyabileceğiniz eşyalarla ilgili olarak mutlaka THY web sayfasını ziyaret edip bilgilenmenizi önemle rica ederiz.

 

Cuba Vizesi:  Acentamız,  Küba Cumhuriyeti Büyükelçiliği adına vize vermeye yetkili bulunmaktadır.  Bu anlamda,  Turistik (Umuma Mahsus) Pasaport sahiplerinin Küba vizesi acentamızca verilecektir.  Vize ile ilgili işlemler ve gerekli evraklar konusunda daha sonra bilgi verilecektir.  Hususi,  Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri vizeden muaftır.  Vize ücreti fiyatlarımıza dahil değildir.  Vize ile istenenler ve vize ücreti daha sonra bildirilecektir. 

 

Vergilerdeki Değişiklik: 16.07.2019 itibariyle bu uçuşa ilişkin THY Taşıyıcı ve Havalimanı Vergileri toplamı İstanbul’dan gidiş/geliş için 285 USD olup,  bu tutar fiyatlarımıza dahildir.  Ancak bu vergi tutarı bilet kesimi tarihinde değişim gösterebilir.  Bilet kesimi aşamasında,  söz konusu vergiler toplamında meydana gelebilecek artış,  fiyatlara aynen yansıtılacak ve yolcularımızdan bu fark talep edilecektir.

 

ÖNEMLİ  NOT: Tur programı ve ücretler,  16.07.2019 tarihindeki THY tarife ve fiyatlarına göre USD olarak hazırlanmış olup,  bu tarihten sonra;  havayolu ücretlerine,  havaalanı vergileri ve diğer vergilere yapılacak zamlar ile belirtilen vergiler dışında Küba ve Türkiye’de getirilebilecek yeni vergiler,  tur ücretine aynı oranda ilave edilecektir

Belirtilen uçak saatleri ve uçuş numaralarında oluşacak herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak olan aktarma uçuşlarından Logo Travel kesinlikle sorumlu değildir.

Uçuşlarda ABD Hava Sahasının kullanımı nedeniyle,  THY kontuarında check-in aşamasında,  yolcu isim ve soyadının “No-Fly List” de çıkması halinde doğabilecek sorunlardan,  Acentamız hiçbir şekilde sorumlu değildir. 

Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi’nde belirtilmiştir.  Turumuza kayıt yaptırmış olan konuklarımızın,  sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.    

 

Saygılarımızla,

 

ALİ HEPŞEN                                           LEYLA CİNGÖZ

0532 416 5031                                     0533 611 0899

ali@logotravel-turkey.com    leyla@logotravel-turkey.com

 

LOGO TRAVEL - TÜRSAB  A-3134     

 

ON – TOUR TURİZM TİCARET Ltd. Şti.  Gazi Osmanpaşa Blv. No:9/404 Esen İşhanı  35210  IZMIR / TURKEY

Phone:+90 232 446 2090 Fax:+90 232 446 2091 info@logotravel-turkey.com  www.logotravel-turkey.com

Vergi Dairesi No : Konak VD 642 004 5405  Ticaret Sicil No : 76257